Stuck i Seoul - Kina-spørsmål

Tråd i 'Reisemål' startet av EndreD, 27. nov 2024.

  1. EndreD

    EndreD Veteran

    Innlegg:
    2,679
    Likes mottatt:
    19,452
    Bonuspoeng:
    183
    Hei. Vi er blitt stuck i Seoul med China Eastern grunnet snøvær. Vi skulle opprinnelig til Shanghai og videre derfra til Taipei i kveld. Nå må vi legge alternative planer.

    Er det noen som vet (ikke spekulasjoner takk) at det går greit å fly innenriks i Kina nå uten visum med de nye reglene. Med de gamle 72/144 måtte man vel oppholde seg i samme distrikt som man ankom?
     
  2. Magnus1001

    Magnus1001 Senior Medlem

    Innlegg:
    1,381
    Likes mottatt:
    4,853
    Bonuspoeng:
    113
    Skal ikke spekulere om det er lov eller ikke.
    Men har dere vurdert å droppe china eastern om det er en enkelt billett og dere har råd til å miste 1 flyselskap? Dere nærmer dere vell slutten på reisen og det å 'skvise inn' samme antall flyvninger/selskap kan by på enda større problemer i andre enden om dere ikke kommer frem til Taipei i tide til neste fly.

    Lykke til.
     
  3. EndreD

    EndreD Veteran

    Innlegg:
    2,679
    Likes mottatt:
    19,452
    Bonuspoeng:
    183
    Takk

    Taipei rekker vi ikke uansett. Det flyet har vi billett til fra Shanghai om to timer.

    Vi har kun 15 selskaper om opprinnelig plan hadde holdt. Da var Air Europa backupen vår. Men det hadde vært greit å ikke måtte ta ei helg til Madrid bare for å komme i mål. Vår flybillett til Europa er på søndag så vi har fremdeles litt tid her i Asia.
     
    Last edited: 27. nov 2024
    NoLimit and RoadKing like this.
  4. ccurrahee

    ccurrahee Ikke helt statusløs da……

    Innlegg:
    10,732
    Likes mottatt:
    39,233
    Bonuspoeng:
    293
    Lykke til ;)
     
    EndreD liker dette
  5. Wiolenze

    Wiolenze Fastboende

    Innlegg:
    6,033
    Likes mottatt:
    45,296
    Bonuspoeng:
    293
    Alltid bra med ei helg i Madrid!
     
    Grooo liker dette
  6. Christian

    Christian Senior Medlem

    Innlegg:
    1,360
    Likes mottatt:
    643
    Bonuspoeng:
    113
    Håper ting har løst seg for dere. På landsidene til regjeringen står det ikke noe om at en må være i en bestemt provins.

    Om dere trenger air Europe er det billige fligther med Iberia til/fra mad. Ofte rimelig med sas TIL Spania (f.eks agp). Helgen 6-8 des koster agp-mad 550 kr/pers. Pmi-mad får du for 240kr.
     
    milehigh and EndreD like this.
  7. microblast

    microblast Nytt Medlem

    Innlegg:
    30
    Likes mottatt:
    21
    Bonuspoeng:
    8
    Det er ingen restriksjoner for videre innenlands reise, med mindre du skal til Tibet eller Xinjiang, der er det egne regler og tillatelser.
     
    EndreD and Grooo like this.
  8. Flyvefisken

    Flyvefisken Medlem

    Innlegg:
    73
    Likes mottatt:
    333
    Bonuspoeng:
    53
    Den nye regelen er 15 dagers visumfri innreise med norsk pass. Jeg landet i Shanghai og fløy videre til Fuzhou og så Guangzhou. Jeg skrev "transit" i feltene som hadde med adresse osv å gjøre på ankomstkortet.

    Lykke til videre!
     
    EndreD liker dette

Del denne siden