En fantastisk 4. juli-feiring i USAs eldste by, St. Augustine! Nå settes kursen mot Orlando og fornøyelsesparkene, før vi får se hva Norge kan få til mot Brasil i VM. Spennende dager venter God mandag alle bonusnisser. Heia Norge
God søndag! Hjemreise fra sydensland står på trappene. Mye uferdig på jobb så greit med et par uker i normalen før siste ferie etappe. Sett mye rare klipp fra RHO så blir spennende å se hva virkeligheten er. Det blir vell å prøve noen loungekey klipp på en av de 2 loungene hvis det er ledig plass og tid. Ser ikke ut til at det er starlink på denne flighten, så samtlige familiemedlemmer har fått instruksjoner om netflix downloading Ha en god en!
Morn fra Schiphol, avdeling KLM lounge non-schengen. utsjekk på hotellet kl 0700, og innsjekk hos KLM, sikkerhetskontroll samt passjekk unnagjort på 24 minutter, inkludert gåing mellom stedene. Det var ganske mye folk på de ikke-prioriterte steder, så for bonusnisser er nok ferietrykket som varsles om litt mindre merkbart. Neste stopp kl777 og SXM. Ha en herlig søndag!
God formiddag. Dæven- ble litt prat med et vennepar i går, etter noen glass vin. Nevnte vi skal til Maldivene i januar. Fly med Virgin atlantic direkte fra London , og bo på Riu palace maldivas all inc i 10 netter. Vil dere være med?? Og svaret var JA.. Så nå må jeg skaffe flybill, da vi prata i går sa jeg det var ledige seter i eco ned, og biz hjem. Sjekka for et par dager siden, da var biz hjem ledig. Men i dag er det kun eco ledig begge veier. Vel- bestille for penger koster 26000 for to pax t/r i eco Bestille for poeng koster 180.000 poeng og 5870 i avgifter. Og jeg har ikke nok poeng til å bestille- trodde aldri de ville si ja.. Noen som har en CT og 90000 poeng til salgs for en anstendig pris? Send en pm da
God morgen fra Spitfire loungen på SOU. Forventet egentlig ingen lounge på denne lille flyplassen så supert at vi slapp inn med Elite+ status. KLM er på vei for å hente oss og pluss i boka at de ga min statusløse mor på separat booking skypriority fordeler likevel. Det var for ille at vi hadde det og ikke hun sa de i innsjekkingen så positivt overrasket!
God morgen! (Formiddag?) Solen skinner, men det blåser litt. Sikkert fint for han kite-surferen utenfor her, men for hunden var det litt mye lyder. Klarte å kutte meg skikkelig i en finger i går, da jeg "skulle bare". Det var til tider mye blod og dramatikk, men med en kirurg som nærmeste hyttenabo løste det seg greit. Det er langt til nærmeste sykehus, og turen innebærer ferge som ikke går hvert kvarter. Så i dag skal jeg ikke gjøre like mye som i går. Straks frokost i solveggen, også må jeg få meg en kaffekopp til. Ha en fin en!
Morn fra toppen av Rindalen! straks nybakte scones, og så skal vi sikkert gjøre litt «fjell»-ting, gå tur, spille spill på hytta, etc etc. Edit: Ungene har funnet et nytt UNO-spill - No mercy. Det var MYE nye regler! Ha en frisk dag!
God formiddag fra Malta nærmere bestemt Gozo. Nest siste morgen her i denne fantastiske oasen som vi fant på Airbnb. Blir en lat dag rundt bassenget før vi lader opp til kveldens vøydepunkt og forhåpentligvis seier til Norge over Brasil Hjem imorgen via CPH og ifølge YR til enda mer sol og varme ☀️
Mitt barnebarn (9) lager sine egne nye regler når det passer han…. «vi pleier å gjøre det sånn morfar!»
God søndag kaffe tid og mulighet for mer selvplukkede jordbær. Utsikten herfra minner meg alltid om Volga …. I dag dukket det opp litt feeder fly, så da blir det Madagaskar og Kenya til vinteren You got to move it!
God morgen fra Bonaire, deilig å atter en gang våkne med denne utsikten utenfor stuedøren! Klokken er ni og jeg har alt rukket et par kopper kaffe, straks frokost og så bort på den lokale dykkesjappa for å gjøre papirarbeidet samt hente tanker og bly, deretter får en forsøke å komme seg under vann for å se at alt er som det skal.
God kveld, er på tur å ta av med SK og lurer på om det i kveld bare må aksepteres at en litt bak meg ser fotball på full volum uten å tenke på å bruke headset? Kjenner jeg har lyst på at Brasil vinner høyt, hvis dette skal pågå i nærmere to timer... Er jeg sur og gretten nå? (måtte selvfølgelig glemme mit eget noise canceling headset akkurat til denne turen - spørs om det hadde klart å luke ut lyden da)
Crew bryr seg ikke, selv om de og må ha hørt at det var kamp på høyttaler fra flere. Hørte til tider kampen fra tre retninger. Tror det er pause nå. Deilig stille på flyet... Blir kun en stjerne på feedback i dag