Problemer med Radisson overføring av poeng

Tråd i 'Hoteller og bonusprogrammer' startet av Jon_Noj, 19. des 2025.

  1. Jon_Noj

    Jon_Noj EBD, LH Senator, ROP Gold

    Innlegg:
    230
    Likes mottatt:
    461
    Bonuspoeng:
    63
    Har endel Radisson poeng og bestemte meg for en tid tilbake å overføre de til SAS, det har vært en lang saga. Prøver jeg å gjøre det selv på web får jeg bare feilmelding. Radisson kundeservice veksler mellom å svare at det må være noe feil med min EuroBonus konto (SAS kundeservice har bekreftet det motsatte og jeg mottar fint poeng fra andre, som Trumf og Scandic Hotels) og å sende meg oppskriften på hvordan jeg gjør det på web (takk, jeg vet).

    Feilmeldingen jeg får sier "Medlemsnummeret i flybonusprogrammet gjenkjennes ikke: formatkrav." Har selvsagt prøvd alle mulige måter å oppgi nummeret på, med og uten EBD prefiks, SK prefiks, etc.

    Noen andre som har opplevd noe lignende og har noe tips? Eller vet en eskalerings-mulighet hos Radisson som kommer meg forbi den "God dag, mann! – Økseskaft!" loopen jeg har med deres support?
     
  2. Rscott

    Rscott Veteran

    Innlegg:
    1,990
    Likes mottatt:
    5,119
    Bonuspoeng:
    183
    Jeg har ikke svaret på spørsmålet ditt ettersom jeg ikke en gang har fått med meg at du kan veksle Radisson-poeng mot EB. Men rent bortsett fra det, er det jo en fryktelig dårlig deal med 7:1 vekslingskurs. Jeg har brukt ca 1 million Radisson-poeng på hotellbookinger de siste par årene og spart omtrent 32000 kroner. Det tilsvarer ca 150.000 Eurobonus-poeng ved overføring, noe som gir en pris på 23 øre per EBP som du ellers får kjøpt for rundt 10 øre.

    Hva er motivet for vekslingen, gitt at du åpenbart bor på Radisson fra tid til annen siden du har poeng å overføre? Du får jo fort dobbelt verdi ved å delbetale rom med poeng og heller bruke pengene du sparer på rommet til å kjøpe Eurobonus-poeng.
     
    Last edited: 20. des 2025
    Jon_Noj and kongenamundsen like this.
  3. FlyMCO

    FlyMCO Senior Medlem

    Innlegg:
    707
    Likes mottatt:
    969
    Bonuspoeng:
    93
    Prøvde og overførte fra Radisson til SAS akkuratt nå.
    Ingen problemer.
    Blir overført innen ca 4 uker står det. Kvittering sendes på mail,osv.
     
    Jon_Noj liker dette
  4. freddyen

    freddyen Veteran

    Innlegg:
    1,773
    Likes mottatt:
    1,880
    Bonuspoeng:
    113
    Dette har vært et problem i flere år, dessverre.
    Jeg var i kontakt med dem i januar 2024 og kom ingen vei.
    Poengene, ca 20000, gikk til slutt ut på dato.
     
    Jon_Noj liker dette
  5. holmen

    holmen "Ung" og "lovende"

    Innlegg:
    19,429
    Likes mottatt:
    76,501
    Bonuspoeng:
    293
    Kan det være at navnet ikke er registrert helt likt på kontoene? Det skaper ofte problemer for meg, siden jeg har mange navn, og ikke alltid har registrert kontoer med alle.
     
    Jon_Noj and kongenamundsen like this.
  6. Bushyflyer

    Bushyflyer Medlem

    Innlegg:
    56
    Likes mottatt:
    81
    Bonuspoeng:
    18
    På meg gikk det på.minutter faktisk... Testet for å evnt bestille noe i julekalenderen
     
    Jon_Noj liker dette
  7. FlyMCO

    FlyMCO Senior Medlem

    Innlegg:
    707
    Likes mottatt:
    969
    Bonuspoeng:
    93
    Jeg fikk også poengene nå,ganske med en gang. Det står at det tar 4-6 uker.
     
    Jon_Noj liker dette
  8. Jon_Noj

    Jon_Noj EBD, LH Senator, ROP Gold

    Innlegg:
    230
    Likes mottatt:
    461
    Bonuspoeng:
    63
    Godt poeng med vekslingskurs, men passer å bruke poeng på Radisson sjeldnere enn det gjør på SAS og jeg tenkte egentlig å fylle opp EB kassa før julekalenderen :) Har brukt en pen samling poeng der allerede.
     
    Rscott liker dette
  9. baniii

    baniii Nytt Medlem

    Innlegg:
    20
    Likes mottatt:
    11
    Bonuspoeng:
    3
    Fungerer utmerket, men må alltid prøve meg igjennom de ulike prefiksene før eurobonusnummeret før det går igjennom.
     

Del denne siden