Påskeferie i Cartagena

Tråd i 'Reisebrev' startet av paramberg, 30. mars 2026 kl 20:21.

  1. paramberg

    paramberg Veteran

    Innlegg:
    3,352
    Likes mottatt:
    11,226
    Bonuspoeng:
    183
    Lager ett lite reisebrev til Cartagena.

    Turen ble booket for en god stund tilbake, unnskyldningen for å reise på denne ferien ble lagt frem som at siden datteren fyller 2 år i i mai, så MÅ vi ut å reise en siste gang mens vi enda ikke betaler for hun. Det ble godkjent:rolleyes::cool:

    TRD-AMS-CTG(Via BOG) på utreisen, og CTG-AMS-TRD på hjemreisen. Ble enkelt bestilt på web:)

    Så ikke helt fram til en dagflight på så mange timer med ei som vil springe rundt:p
     
    Calling, JonathanI, Eddie47 and 7 others like this.
  2. paramberg

    paramberg Veteran

    Innlegg:
    3,352
    Likes mottatt:
    11,226
    Bonuspoeng:
    183
    Starter med 0600 flyet fra TRD.
    Det er så sykt tidlig at det skulle ikke vært lov:p Med at klokken gikk en time frem i tillegg, så manglet det hvertfall søvn:p

    IMG_2490.jpeg

    Maten som ble servert nedover til Amsterdam var en middagsrett. Fristet lite, så sto over og tok heller en kopp kaffe.

    Kun 2 rader i biz, men hele flyet var smekkfullt:)

    Vel fremme i AMS så hadde vi 1t og 35 min før neste fly. Trikset til neste gang er å gi faen i å gå gjennom passkontrollen før du kan gå på short connection køa. Det sto det var 10-15 min ventetid i kontrollen. Og det var heller ikke all verden med kø - men med 4 sluser åpne, hvor de kun har satt av 1 til den ordinære køa så tar det sin tid!! Samme var det når vi dro til Dubai i desember og.
    Vi kom igjennom til slutt og måtte bare rushe til gate F6 for de hadde allerede begynt boarding.
     
    Calling, paron, btm and 10 others like this.
  3. paramberg

    paramberg Veteran

    Innlegg:
    3,352
    Likes mottatt:
    11,226
    Bonuspoeng:
    183
    KL741 AMS-BOG-CTG

    Blå fin fugl som skulle fly oss over til Colombia. Vi hadde setene 7D&G, opprinnelig 1D&G men ble flyttet på «operational change», som det sto i appen. Satt noen andre på rad 1 uten barn så vet ikke hva årsaken var. Samma det. 7D&G funker det.

    Men det skal sies at har man en infant på billetten, så er det så å si umulig å velge seter i KLM appen. Kommer bare opp error. Kundeservice hevder man ikke kan sitte ved vinduet når man har infant pga oksygen, men f.eks. til Dubai så var ikke dette noe problem. På returen så har vi valgt 5 og 6K som begge er vinduseter så gud vet hva de styrer på med. Husker samme problemet når vi skulle til KUL i fjor, kunne også da bare velge midtsetet.

    Anyways. Smekkfull biz kabin, men den oppleves som romslig. Dessverre føles den ikke så privat ut da 787en ikke har dører som 777 har fått.

    Crew var veldig på og vennlig, og det ble raskt servert champagne. Jeg har hatt for vane de siste årene og forsøke å fly ut på sen ettermiddag/kveld og da mest over til Asia, så å starte med champagnen før kl 10 føltes tidlig ut, men må selvfølgelig drikkes:cool:

    IMG_2494.jpeg

    Ikke det beste bildet av setet, men det satt allerede masse folk rundt oss så ville ikke ta bilde hvor de ble med :p

    Jeg syns setene er helt ok, de er litt vel trange i enden der man har fotene siden det skrår innover, men det funker. Litt for lite innstillinger på selve setet.
     
    Calling, paron, btm and 12 others like this.
  4. paramberg

    paramberg Veteran

    Innlegg:
    3,352
    Likes mottatt:
    11,226
    Bonuspoeng:
    183
    Her er menyen på vei til Bogota:)

    IMG_2499.jpeg IMG_2500.jpeg IMG_2501.jpeg IMG_2502.jpeg IMG_2504.jpeg IMG_2505.jpeg IMG_2506.jpeg
     
    Calling, paron, btm and 8 others like this.
  5. paramberg

    paramberg Veteran

    Innlegg:
    3,352
    Likes mottatt:
    11,226
    Bonuspoeng:
    183
    De var ganske raske med å servere etter vi kom opp i lufta.
    Forreten gikk jeg for laks som var veldig god!
    Kyllingen var sånn halvveis grei, samme med desserten.

    IMG_2508.jpeg IMG_2509.jpeg IMG_2510.jpeg

    Etter middagstid så dimmet de ned lysene i kabinen, samme med vinduene. Da var det visst på tide å sove???
    IMG_2511.jpeg
    Datteren fikk inn 2,5t med søvn som var bra for turen videre, mens jeg slumret litt bare, var egentlig hverken trøtt eller klar for å sove o_O

    Etter ett par timer så trillet de tralla rundt og bydde på fries og is:cool:
    IMG_2513.jpeg

    Før en ny runde med mat som ikke ble spist noe særlig av ble servert før landing i Bogota.
    IMG_2516.jpeg
     
    Maggie, Calling, Eddie47 and 14 others like this.
  6. paramberg

    paramberg Veteran

    Innlegg:
    3,352
    Likes mottatt:
    11,226
    Bonuspoeng:
    183
    Turen over til Bogota gikk veldig fint, og ut av flyet og gjennom sikkerhetskontrollen var unnagjort på under 5 minutter før man var inn i terminalen igjen. Vet vi hadde tilgang på Avianca loungen som lå rett ved gaten, men prioriterte å få bestilt noe ordentlig mat mens vi ventet så hoppet over loungen.

    Turen fra BOG til CTG tok kun en time, og det ble ikke servert noe drikke på bakken, men de kom rundt med drikke når vi var oppe i lufta, og serverte snacks i form av vaffelkjeks eller pretzels.

    IMG_2521.jpeg

    Vel fremme i Cartagena så var også her immigrasjonen unnagjort på 1-2-3 da det var 0 kø, det tok bare tid å få bagasjen.

    Uber bestilles enkelt gjennom appen, og de står rett utenfor når du kommer ut. Valgte å booke en Airbnb i Bocagrande for det her oppholdet, så er det kun en rask kjøretur på 10 minutter inn til walled city eller Getsemani.

    Imponert over hun lille som klarte å snu døgnet om så raskt, og holdt seg våken når vi kom frem til leiligheten for å spise middag. Så her ble det null problem med å få snudd døgnet, helt topp:D
     
    ordnetseg, tmolvik, Eddie47 and 13 others like this.
  7. tmolvik

    tmolvik Senior Medlem

    Innlegg:
    568
    Likes mottatt:
    585
    Bonuspoeng:
    93
    Antar du ikke måtte ut av flyet på mellomlandingen eller er det noe jeg har misset der? Skal samme rute som deg om en måned...
     
  8. btm

    btm Aktivt Medlem

    Innlegg:
    421
    Likes mottatt:
    1,625
    Bonuspoeng:
    93
    På AMS-BOG-CTG må man ut i BOG, men man kommer ikke av i CTG om man flyr BOG-CTG-AMS.
     

Del denne siden