Hei. Vurderer å kommer inn til CGK med Garuda og ut med Vietnam airlines. Lander 11:50 og ut 14:40 på to forskjellige bookinger. Reiser uten innsjekket bagasje. Hva tenker folket? Holder dette? Ser at vi skal inn på T3 og ut samme terminal
Suggested minimum står hos meg på 2t, så det burde gå helt fint. Det er muligens mindre på intl/intl. Jeg kommer fra Domestic og skal videre International. Starter hjemreisen om noen timer via CGK selv.
Med visum ordnet på forhånd er det rett gjennom e-gates, å plukke opp bagasje, toll og heis opp til innsjekk. Jeg hadde vært komfortabel med 2:50 der.
Reiste gjennom CGK i går og så lenge flyet inn er i rute har du veldig god tid. Ordne med visa on arrival på forhånd. Det er nesten umulig med kø i passlusene, som de har 50 av. Når du kommer ut er det bare å ta rulletrappen to etasjer opp for å sjekke inn på ny.
Var ingen problem med connection. Vi traff på et par norske og 3 svensker i loungen i CGK. Alle på jakt.
Hmmm… må man ha visum når man er på transfer? Må man ut og inn igjen på cgk eller er det egen transit vei hvis man ikke har sendt bagasje? Jeg må kanskje ut og skrive ut og få fysisk boardingkort på China Airlines, eller får man det digitalt også?
I utgangspunktet ingen visa ved transfer. I verste fall sender de deg ‘rundt’, men du kan ordne visum på stedet. CGK er på listen over flyplasser hvor CI godtar online check-in og utstedelse av boardingkort digitalt. Merk at de kommer til å stoppe deg ved gate for å verifisere passet ditt.
Ser på kart over flyplassen. Når det er intl til intl ser det ut som man kan gå til transfer desk som er like før Immigration / Visa On Arrival og tar heis eller trapp 1 etasje opp til gate