Slår et slag for Bergen Børs og Terminus! Førstnevnte et mindre og nytt hotell midt i sentrum, mens Terminus er et flott og ærverdig hotell med Bergen flotteste bar
Ute ved flyplassen blir det enten Comfort Flesland (Clarion er jo bare latterlig om du ikke har Platinum, frokosten omtrent like dårlig som på Comfort) eller Thon på Kokstad. Sistnevnte har svømmebasseng med motstrøm. Dersom jeg gidder reise helt til sentrum har jeg bodd på Thon Orion eller Thon Rosenkrantz. Kveldsbuffe (inkludert) på sistnevnte er skikkelig bra selv i helger. Frokosten meget høy kvalitet og alltid tilgang til nespresso med ulike melkevarianter (skummende og flate). Rommene er vel stort sett små, men nyoppusset begge steder.
Da prøver eg meg på rozenkranz. Kankje dette hotellet kan hjelpe meg med synet på Thon kjeden som eg ikkje er så fan av
Finner du tråden for Thon her på forumet ligger det en link til å melde seg på kampanje for double stay credits.
Jeg reiste ofte til Bergen de to foregående årene. Bodde da på Thon Orion. Før jeg fikk Platinum kort bestilte jeg alltid familierom. Da fikk du et stort rom med sofakrok til samme prisen som et standardrom. Eneste forskjellen mellom disse og Business var at de ikke hadde kaffemaskin og utsikt. Veldig god frokost, rolig beliggenhet og super service! Og betydelig rimerlige enn Orion.
Selv om alt er i gåavstand i Bergen sentrum så ligger dette hotellet rett ved skostredet, som etter min mening er det beste området for litt kveldshygge i Bergen. Både hva gjelder mat og slalombrus. Hotel Bergen Børs er heller ikke et dumt valg., men noen rom ligger rett ved restauranten/baren som kan bli litt bråkete.
Vi satt veldig pris på Hotel Oleana rett ved den blå steinen. Kanskje litt for frisk (les: erotisk) kunst for noen, men alt virket rent og vi syntes frokost var bra.
Om noen dager drar jeg og et par familiemedlemmer til Bergen for å være turister i 3 dager. Vi skal bo på Oleana, som vel er temmelig midt i sentrum, og jeg ser at gateparkering i umiddelbar nærhet kan være litt kinkig. Spørsmålet da blir: Er det egentlig noen vits i å ha leiebil? Er det meste som er verd å se i Bergen sånn ca. innenfor gangavstand (buss og bane er vi også i stand til å bruke!), eller er det verd det å leie bil? Kostnadsmessig havner billeien på det samme som taxi tur/retur BGO, så kostnaden er ingen faktor, kun hva som er mest praktisk i forhold til å tilbringe 3 dager i Bergen. Vi begynner vel egentlig fra bunn av når det gjelder Bergen, har kun vært ute og spist der og en kjapp tur på Fløibanen....
Hvis du ikke har konkrete planer som tar deg ut av byen så hadde jeg hoppet over det. Du trenger ikke bil tre dager i Bergen sentrum. Vil du spare pengene så ta bybanen fra Flesland til sentrum. Koster en slikk og ingenting, og bruker lang tid, men kjører i ok omgivelser og gir deg et inntrykk av Bergen og omegn. Endeholdeplass i gangavstand fra hotellet. K
Eller kjør flybuss, går mye raskere. Men jeg liker Bybanen, og man får fin sightseeing. Last ned app for kollektivtrafikken, og kjøp billetter på app, så slipper du å stå i kø på automat.