Extratirsdag

Tråd i 'InsideFlyer Lounge' startet av Wiolenze, 17. mars 2026.

  1. Wiolenze

    Wiolenze Fastboende

    Innlegg:
    6,153
    Likes mottatt:
    46,545
    Bonuspoeng:
    293
    God morgen folkens!

    Venter i spenning på om det kommer noen Uber for å ta meg til OSL eller om det blir å spørre fruen så pent som det går.

    Turen går med SK direkte til CDG, burde være rett fram. I det minste ikke innstilt enda.

    I dag er det også ett utvidet håp om at Extra’en sitter!
     
  2. Flyingdutchman

    Flyingdutchman Veteran Moderator

    Innlegg:
    4,075
    Likes mottatt:
    26,314
    Bonuspoeng:
    183
    Morn fra stua,

    har nettopp levert fruen til togstasjonen slik at hun får tatt turen til Værnes og videre nordover. Var heldig å finne bonusbillett i går med avgang i dag. Sparer en del tusenlapper på det, for innenriks nordover har ganske uhyggelige priser.
    Må avklare med jobben om jeg får tatt turen til bisettelsen neste uke, men siden det fort blir totalt tre dager fra jobben har jeg en mistanke at svaret kan bli nei. Vi får se.

    Utover det så har jeg tatt på meg en grønn tshirt i anledning St Patrick. I kveld blir det en Guinness eller to på den eneste Irske puben i byen... for livet fortsetter for de som ikke er død :)

    Ha en fin tirsdag!
     
  3. holmen

    holmen "Ung" og "lovende"

    Innlegg:
    19,567
    Likes mottatt:
    77,602
    Bonuspoeng:
    293
    God morgen fra godstolen.
    Her går det i kaffe, IF og billettbestilling. Dukket opp et par muligheter for langtur, så da booket jeg et par billetter. Fortsatt ikke alle turene som har både utreise og retur, men det kommer seg. I verste fall får jeg bli hjemme. :eek:

    Snart på konferanse, skal bli digg med et par dager utenfor kontoret.

    Ha en fin en!
     
    Calling, EndreD, PederFTime and 5 others like this.
  4. Bushyflyer

    Bushyflyer Medlem

    Innlegg:
    68
    Likes mottatt:
    116
    Bonuspoeng:
    33
    Da sitter man å hamrer i tastaturet på KLM Crown AMS loungen. Etter en meget fin flygning i premium fra ORD - AMS med KLM. Jeg har lest både og om KLM, men dette syntes jeg var bra :) god mat, bra servering, trivelige folk
     
    Calling, EndreD, Ololsen and 3 others like this.
  5. funkenstein

    funkenstein Senior Medlem

    Innlegg:
    1,365
    Likes mottatt:
    10,265
    Bonuspoeng:
    183
    Hei fra kontorstolen.

    Ser at Lufthansa introduserer en nedstrippet Business Light-billett idag, enn så lenge på et utvalg av langrutene (ser ikke hvilke på den siden). Liker jo ikke helt det, siden det nok ikke betyr en redusert pris for denne, men i stedet økt pris for Basic. (Håper det ikke slår til, men...). Og at også Senatorer (og HON!) nå må betale for setereservasjon på Light-versjonen.
    Men da får jeg spinne det positivt idag: siden jeg fikk bestilt høstferie før helgen, sparte jeg muligens 80-120 Euro pr sete. De pengene kan/bør jo brukes på noe gøy!

    Ha en fin tirsdag!
     
    Calling, EndreD, Ololsen and 3 others like this.
  6. Wiolenze

    Wiolenze Fastboende

    Innlegg:
    6,153
    Likes mottatt:
    46,545
    Bonuspoeng:
    293
    Oppdatering; Uber kom ikke, prøvde både lux og black. Tom comfort. Så da ble det fruen, med avgang hjemmefra 32min før ombordstigning. Funket knall, rakk en kopp på loungen også.

    Rakk også ombordstigningen, bare for å innse at det var alle mann til mølla. Startet på slaget 08:30 med gruppe 1-5.

    Forresten, noen som husker hvor lenge kalenderluka med doble poeng varer/varte?
     
    Calling, EndreD, PederFTime and 4 others like this.
  7. trygveat

    trygveat Veteran

    Innlegg:
    3,907
    Likes mottatt:
    7,815
    Bonuspoeng:
    183
    Ut april.
    upload_2026-3-17_10-34-33.png
     
    Sunnfjordingen and Wiolenze like this.
  8. Wiolenze

    Wiolenze Fastboende

    Innlegg:
    6,153
    Likes mottatt:
    46,545
    Bonuspoeng:
    293
    Kanon, takk. Da skal jeg ta en til denne uka

    Edit, 10500 bonuspoeng og 6000 level er greit for under 2 timers tur
     
    Last edited: 17. mars 2026
    jgroneng and Ololsen like this.
  9. Ololsen

    Ololsen Senior Medlem

    Innlegg:
    1,069
    Likes mottatt:
    8,542
    Bonuspoeng:
    183
    God ettermiddag fra sk1456 som tar meg til OSL. Litt sliten etter overfarten i natt fra MIA hvor vi hadde et hyggelig crew, men serveringen gikk alt for sakte. Over 2,5 t før hovedretten kom på bordet. Noen bilder:
    IMG_5430.jpeg IMG_5431.jpeg IMG_5432.jpeg IMG_5433.jpeg
     
    funkenstein, Calling, Eddie47 and 8 others like this.
  10. EndreD

    EndreD Veteran

    Innlegg:
    2,692
    Likes mottatt:
    19,630
    Bonuspoeng:
    183
    God formiddag fra et kaldt Toronto, det nærmer seg tosifret minus i dag.

    Så da reiser vi hjem i kveld. Oppgraderingsbudet fra premium til business ble akseptert i går. Klager ikke på det. Ble kun 31k poeng og SAS godtok heldigvis det selv om de kalte det et svakt bud. Ene kompisen (som bare er gull) fikk også tilslag for 40k poeng. Godt å se at det ikke bare er urimelige høye priser på oppgradering om dagen. En kollega prøvde seg på 180k poeng for oppgradering fra økonomi til business fra Atlanta forrige måned uten å få tilslag.

    God tirsdag, alle
     
    funkenstein, Calling, Eddie47 and 4 others like this.
  11. Ololsen

    Ololsen Senior Medlem

    Innlegg:
    1,069
    Likes mottatt:
    8,542
    Bonuspoeng:
    183
    Fikk litt å bite i på vei til OSL også:
    IMG_5435.jpeg
     
    Calling and Wiolenze like this.
  12. ccurrahee

    ccurrahee Jobber med detta gullkortet da….

    Innlegg:
    10,843
    Likes mottatt:
    39,789
    Bonuspoeng:
    293
    God ettermiddag:)
     
    Calling liker dette
  13. Wiolenze

    Wiolenze Fastboende

    Innlegg:
    6,153
    Likes mottatt:
    46,545
    Bonuspoeng:
    293
    En av mine favorittlounger hos Intercontinental, Le Grand Paris;

    IMG_8957.jpeg IMG_8958.jpeg IMG_8960.jpeg IMG_8961.jpeg IMG_8962.jpeg IMG_8963.jpeg IMG_8964.jpeg IMG_8965.jpeg IMG_8966.jpeg
     

Del denne siden