Jeg tror det er noe galt med kalkulatoren på Grand Hyatt også. 15k for to netter er friskt Tror jeg sikter på Mondrian Seoul, der har de jaffal et basseng. Og kort vei i taxi til champis vorspiel
Kan anbefale Shilla Stay Mapo for hotell. Jeg bodde der i fjor. Men hvis jeg skulle bestilt i år ville jeg heller valgt et hotell nærmere Myeongdong. Jeg hadde nok muligens også vurdert et Spa-hotell. Greit for å kunne avslappe etter en lang dag gåing. Når begynte SAS med fly til Seoul? Business til SAS fra Oslo til Seoul var ikke så fryktelig dyrt. Hvordan er kvaliteten på Plus (Premium) og Business på langdistanse hos SAS? Er det gode seter. Dere som reiser denne strekningen kan dere legge ut noen bilder av innsiden av flyet og setene?
SAS starter flygninger til Seoul 12/9. Det er det som er grunnen til turen. Bilder fra SAS business kryr det av både her og på nettet ellers. A350 er vel mer enn vel dokumentert
15 laken(+2k for refundable) ble mer enn jeg var villig til å legge igjen for to netter. Bestilte Grand Mercure Imperial Palace Seoul Gangnam under flash sale med Viatrumf i mai. 5k med frokost og refundable rate for to netter. Så får jeg heller angre der og da, når jeg må haike til vorspiel hos @Tore
Tenkte jeg skulle bare sikte meg inn på et rimelig hotell nær togstasjonen (kjappest fra/til flyplass?). Må se litt nærmere i helga. Ser også ut som at alle pluss og biz billetter utgående den 12. er solgt? Kun mulig å kjøpe go nå.
Samme flytype (A350) som SAS flyr til USA, så det er lett å finne bilder og anmeldelser av her inne. Og på Google.
Etter tid i tenkeboksen blir det tur på meg også SK1477 / 2D SK987 / 20H SK988 / 2H SK454 / 2C booket ett billig hotell ett steinkast unna Myeongdong metroen, vært på ICN noen ganger, men blir første gang i Seoul
Tror jeg joiner deg der. 5100 for club room. Vi kan haike med hverandre Bassenget ser ikke ut som store greiene, men det er i hvert fall ett. Det ser forresten ut som det kan bli en seig reise til ICN for undertegnede. Planen om å oppgradere for poeng er ikke lovende. Edit Blir kanskje oppgradering likevel. For et par dager siden var biz smekkfullt, men nå er det 11 ledige seter.
Veldig bra! Godt at du har øya med deg! jeg avbestilte oppholdet, og bestilte Club Room (som også har inkludert frokost uten tillegg). Ser foreløpig ut til å spare 600,- på det, da jeg ved hadde valgt å betale på hotellet. Valutakursen har endret seg, så nå var 5000,- plutselig blitt 5700,- + valutavekslingsgebyr
Det er 11 seter som ikke er reservert i biz kabinen ja, men i følge expertflyer er det et C sete til salgs og det er kun mulig å kjøpe et sete av SAS. Velger du to reisende er det kun GO som er mulig
Vurderer å slenge meg på en DMZ-tour mandag 15.09, etter utsjekk fra hotellet, og før man drar til flyplassen for avgang til CPH rundt midnatt. Er det noen som vil slenge seg med på guidet dagstur til den Nord-Koreanske grensen? Har stått på Nord-Korea sin skdeav grensen i 2017, tilfeldigvis samtidig som Rex Tillerson, Trumpens daværende utenriksminister, var på besøk på Sør-Korea sin side. Vi kom til og med på internasjonale nyheter!
Jeg tok den turen i fjor. Den var estimert å ta ca 6 timer. Men vi var borte i 9,5. I fjor var det ei relativt ny greie med at det bare er de 25 (eller var det 50) første bussene gjennom et eller annet sjekkpunkt som får lov å kjøre opp til grensefasilitetene. Og derfor starter turen uhyggelig tidlig, for at bussen skal rekke å bli blant de 25. Vi ble plukka opp på hotellet 05.30. Noe som var småseigt siden vi ankom dagen før og hadde 7 timer tidsforskjell i blodet. Mao stod vi opp kl. 22.00 for å komme i gang med dagen. Kan være lurt å ta med paraply for å få litt skygge rundt om. Det kan bli ordentlig ordentlig varmt. Club room på Mercure bestilt. @Tore Jeg velger å være svært positiv til oppgradering inntil videre.
Booket hotell Manu Seoul Station enn så lenge. Noen minutter gange fra Seoul Station. Var forholdvis rimelig så booket 3 netter så en har "late checkout" avreise dag.
Sorry Det hoper seg opp med ræl her. Jeg må dessverre stå over denne gladturen. Dere får kose dere uten måte!
Nå er det like før Folk har kommet til og falt fra, men flott om dere kan bekrefte hvem som faktisk er med og gjerne hvilke seter. I Korea har de mye god ku. Kankje vi burde samles til Korean BBQ en kveld? Noen har kanskje tips?